pl-PL
Polish
cart
Koszyk
menu

Konserwacja obuwia

Skóra jest materiałem naturalnym i należy zwrócić szczególną uwagę na jej pielęgnację. Jest to materiał wysokiej jakości - potrafi w dużym stopniu dopasowywać się do stopy, a chyba nikt jeszcze nie wynalazł materiału bardziej odpowiedniego na obuwie. Skóra może również zmieniać swój wygląd w ciągu swojego życia – zwłaszcza skóra barwiona. Jest to naturalne dla tego naturalnego materiału i nie stanowi wady.

Skóra naturalna nie jest materiałem wodoodpornym! Zwiększamy hydrofobowość stosując produkty pielęgnacyjne – naturalne kremy, balsamy, olejki czy impregnaty. Susz mokre buty stopniowo w odpowiedniej odległości od źródła ciepła, najlepiej w temperaturze pokojowej.

 

Buty KMM ze skóry gładkiej i powlekanej (skóra gładka)

Skórę gładką i lakierowaną czyści się poprzez przetarcie wilgotną szmatką, a następnie suszy suchą szmatką. Można także użyć specjalnego szamponu oczyszczającego skórę. Następnie nakładamy cienką warstwę zabiegu – indywidualnie balsam lub krem ​​na bazie wosku pszczelego, naturalny olejek na skórę lub olejek w sprayu. Pozostawić do wchłonięcia i wypolerować za pomocą przeznaczonej do tego miękkiej szczoteczki, gąbki lub szmatki. Buty pielęgnujemy w regularnych odstępach czasu, aby skóra nie wyschła, nie stwardniała ani nie pękła. Jeśli odpowiednio zadbamy o buty, uzyskamy zmiękczenie skóry, a co za tym idzie komfort noszenia i długą żywotność.

 

Buty KMM wykonane ze skóry szczotkowanej, skóry szalonej, nubuku i weluru

Do czyszczenia tych butów potrzebna jest specjalna gumowa (lub bardzo cienka stalowa) szczotka lub specjalna gąbka. Do pielęgnacji skóry można zastosować olej w sprayu, aby zwiększyć wodoodporność, można zastosować specjalny spray impregnujący.

phone
zadzwoń do nas
chat
Lub napisz do nas na
Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta?Zarejestruj się teraz.